Сливналията Борис Георгиев - пети на Европейското по джудо

Борис Георгиев
21.11.2020 / 22:34

Борис Георгиев се класира на пето място в категория до 100 килограма на Европейското първенство по джудо в чешката столица Прага. Сливналията загуби двубоя за бронза от световния и европейски шампион за юноши от 2017 година Зелим Коцоев (Азербайджан) с "ипон" след 107 секунди на татамито.

Преди това Георгиев стартира с две победи. Той надделя с "ипон" над поляка Каспер Шчуровски, бронзов медалист от Европейското първенство за младежи до 23 години за миналата година, след това елиминира и французина Александър Идер с "вадзари". На четвъртфиналите възпитаникът на сливенския клуб „Хаджи Димитър” загуби с "ипон" от бронзовия медалист от европейското първенство през 2018 година Петер Палчик (Израел), който в последствие спечели златото.

В първия си двубой от репешажите за бронза Георгиев се наложи над олимпийския сребърен медалист от Рио 2016 Елмар Хасимов (Азербайджан) с "вадзари" в 4-ата секунда на продължението.

„Огромен успех за отбора на „Хаджи Димитър”. Това е първо участие на Борис на Европейско първенство по джудо за мъже. Изключително сме доволни от постигнатото. Той успя да преодолее доста класни съперници. Знаем, че в бъдеще успехите ще са на още по-високо ниво.Пожелаваме му да е здрав и да следва мечтите си!!!”, казаха за "Сливен-спорт" треньорите му от СК „Хаджи Димитър”.

Източник: "Сливен спорт"