Aтлетът от Сливен Яни Стоянов с победа на турнир в Пловдив

29.12.2020 / 15:12

Яни Стоянов спечели победата в скока на дължина при мъжете на турнира „Хисар“, който се проведе в Пловдив. Сливналията се приземи в най-добрия си опит на 7.13 м,. като постижението е негов личен резултат . 17-годишният атлет за първи път премина границата от 7 метра.

Най-силният резултат на турнира записа Георги Цонов от „Ботев” – Пловдив, който на троен скок регистрира 16.15 метра. Втори се класира сливналията Момчил Караилиев с 15.28 метра.

Състезанието бе само за хоризонтални скокове. Участваха атлети от Сливен, Пловдив,София и Костенец. Организатор на проявата бе СКЛА Ботев-Пловдив.

Източник: dnews