Три титли за българите на Балканиадата по атлетика

21.02.2021 / 09:04

Инна Ефтимова спечели титлата в спринта на 60 метра на Балканското първенство по лека атлетика в зала в Истанбул. Тя бе най-бърза на финала със 7,33 секунди, като изпревари Марина Андрея Бабой (Румъния) със 7,40 секунди и Милана Тирнанич (Сърбия) със 7,41 секунди. Другата българка в дисциплината Никол Андонова финишира пета със 7,55 секунди.

В мъжкия спринт на 60 метра Кайхан Озер от Турция стана победител с 6,69 секунди, пред украинците Олександър Соколов с 6,72 секунди и Станислав Коваленко с 6,75 секунди.

Митко Ценов стана балкански шампион в бягането на 1500 метра, а Тихомир Иванов - в скока на височина.

Ценов стигна до успеха, след като атакува в последната обиколка и не пусна водачеството до края на бягането. Атлетът от Мездра финишира първи за 3:45,97 минути. Той остави след себе си втория Никола Бурсач (Сърбия) с 3:46,91 мин и третия Юри Кишченко (Украйна) с 3:46,97 мин.

Тихомир Иванов пък стигна до титлата с успех на 225 см в скока на височина.

Станислав Станков заслужи сребро на 60 метра с препятствия със 7,80 секунди, като остана само на 3 стотни зад победителя Микдат Севлер (Турция).

В бягането на 3000 метра при мъжете Стоян Владков завърши шести за 8:20,34 минути, а шампион е Дарио Ивановски (Северна Македония) с 8:03,95 минути. В същата дисциплина при жените Маринела Нинева остана пета с 9:51,62 минути, а титлата заслужи Клара Лукан от Словения с 8:58,73 минути.

С бронзови отличия се завръща щафетата ни на 4 по 400 метра при мъжете - Силян Пешев, Велин Коваленко, Алекс Василев и Йордан Гюров. Квартетът финишира за 3:18,28 минути, а първи са турците с 3:13,70 минути, а сребърни медалисти румънците с 3:16.09 минути.