Атлетът от Сливен Момчил Караилиев прекрати кариерата си

Момчил Караилиев прекрати кариерата си
07.06.2021 / 22:18

Един от емблематичните атлети в българската атлетика в последните две десетилетия Момчил Караилиев официално обяви край на спортната си кариера.

Състезателят в хоризонталните скокове направи последното си състезание през уикенда във Велико Търново по време на националния шампионат за мъже и жени, където спечели бронзов медал в коронната си дисциплина – троен скок (15.31 м), и се класира пети в скока на дължина (6.92 м).

„След трудно решение и болка в коляното, то бе последното ми състезание в професионалната ми кариера. Благодаря на всички за приятната емоция, написа Караилиев в профила си в социалните мрежи. - 20 години скачах троен скок, посрещнах и изпращах големи атлети. Скачах с олимпийски, световни и европейски шампиони. Емоциите са много. Благодаря на треньори, на ръководството на БФЛА, на приятели и познати. Исках да бъда по-конкурентно способен, но болката в коляното не ми позволява да го направя. Още веднъж Ви БЛАГОДАРЯ!”

Сливналията спира да скача на 39 г. В дългата си кариера в сектора той завоюва 17 национални титли на открито и в зала, два пъти беше балкански шампион, записа три класирания в Топ5 на първенства на Европа, беше финалист на световни първенства и Олимпийски игри. Личният рекорд на Караилиев в тройния скок е 17.41 м, с който той е трети във вечната ранглиста на страната ни след Христо Марков (17.92 м) и Ростислав Димитров (17.49 м). Той завърши спортната си кариера като състезател на АСКЛА Сливен и Атанас Иванов, с който записа и най-големите си успехи на пистата. През годините Караилиев тренира още с Валери Цветков и Красимир Аргиров.