Волейболистките ни на финал в Златната лига

20.06.2021 / 10:26

Женският национален отбор на България по волейбол надигра Чехия с 3:0 гейма и се класира за финала на Златната европейска лига – в отделните геймове 25:13, 25:23 и 25:19.

Възпитаничките на селекционера Иван Петков изиграха един от най-силните си двубои и се класираха за решителния двубой без загубен гейм.

България ще играе на големия финал в опит да спечели отново Златната европейска лига след 2018-а година, когато надви в спора за трофея Унгария.

Противник на националките ще бъде тимът на Хърватия, който победи Испания с 3:1 гейма.