Състезателката от клуба на Станка Златева - Софи Тенева ще се бори за световната титла в Будапеща

Софи Тенева
23.07.2021 / 11:21

В дните, в които спортната общественост е вперила поглед към започващата в Токио Олимпиада, българската борба написа нова впечатляваща страница в своята история.

След серия от категорични победи Софи Тенева се класира за финала в категория до 61 килограма на световното първенство за кадетки в Будапеща.

Българската представителка, която през февруари беше обявена за най-технична състезателка на Държавния лично-отборен шампионат в Бургас след триумф в категория до 65 кг, загатна за големите си амбиции още в първата си схватка, побеждавайки с туш Ясмине Солиман (Унгария).

Последва убедителен успех с 10:4 над Стелута Субтирица (Румъния), а в полуфиналите Софи отново демонстрира високата си класа, вземайки превес над беларускинята Ксения Циарения – 6:4.

Tази вечер в спор за златния медал състезателката на клуба по борба “Станка Златева” (Сливен) Тенева ще се качи на тепиха в унгарската столица срещу рускинята Виктория Хусаинова.

Именно петкратната световна шампионка Златева, заедно със Симеон Стаев, предвождат националния отбор на кадетките в Будапеща.