422 са новите случаи на коронавирус у нас, 14 от тях в Сливенско

Сподели новината:
Коронавирус
България

422 са новите случаи на коронавирус у нас за последното денонощие, като 14 от тях са в Сливенско. Това показват данни на Единния информационен портал.

От направените 7563 теста - 5,6% са положителни.

Най-много новозаразени има в София - 147, последван от областите Пловдив и Бургас, със съответно - 27 и 21 нови случая.

В болница се лекуват 646 души, 72 са в интензивно отделение.

За последното денонощие са излекувани 3193 души, починали са 13.

Поставени са 1072 ваксини. Общият брой на хората със завършен ваксинационен цикъл у нас вече е 2057158.

Ad