550 нови случаи на COVID-19 у нас, 16 от тях в Сливенско

Сподели новината:
Коронавирус
България

550 нови случая на COVID-19 са регистрирани у нас през последното денонощие, като 16 от тях са в Сливенско. Направени са 5087 теста, сочат данните от Единния информационен портал.

Още шестима инфектирани с вируса са починали. Хоспитализираните към момента са 673-ма, от които 38 са в интензивни отделения. Броят на активните случаи е 11 150.

За изминалите 24 часа са отчетени 959 излекувани, с което общият им брой от началото на пандемията стана 1 198 427.

За последното денонощие са били поставени 1 346 ваксини, с което общият им брой достигна 4 529 304.

Ad