Конна база „Макс“, гр. Нова Загора, с ентусиазъм и отдаденост подкрепя благотворителната инициатива „Заедно за Мирка и Боби“.
Йонка Максимова – собственик на базата, вече повече от 25 години предоставя безвъзмездно своите съоръжения за терапия на деца, страдащи от детска церебрална парализа и аутизъм.
През последните години тя е неизменна подкрепа за нашите герои в каузата – Станимира Савова (17 г.) и Божидар Иванов (13 г.), които ежедневно, заедно със своите семейства, се борят с предизвикателствата на ДЦП. На 30 април 2025 г. г-жа Максимова направи още един безценен жест – като прегърна каузата „Заедно за Мирка и Боби“ и обедини усилията си с ПГСС – гр. Нова Загора и Аграрен университет – гр. Пловдив, за да донесе още усмивки на лицата на децата, срещайки ги с техните любими приятели – конете.
"Благодарим на Йонка Максимова, че е истински човек – с голямо сърце, безрезервна отдаденост и човечност. С нейните действия тя вдъхновява и ни напомня колко силна може да бъде добротата. С благодарност споделяме и нейния призив към всички хора с голямо сърце да подкрепят благотворителната кауза „Заедно за Мирка и Боби“ и да присъстват на предстоящия благотворителен мач: „Нека бъдем заедно на 10 май 2025 г. от 15:00 ч. на стадион „Загорец“, за да покажем, че когато сме заедно, сме способни да сътворим истински спектакъл на доброто!“



