Алън Арчибалд Кембъл-Суинтън публикува статия, предлагаща електронна телевизионна система с катодни лъчи. Чак 40 години по-късно обаче тази детайлно описана концепция ще придобие комерсиален успех.
Суинтън така и не успява да създаде действащ модел на своята изцяло електронна телевизионна система, въпреки че е правил многократни опити в тази насока. За съжаление дори не доживява времето, когато принципите на откритата от него електронна телевизия възтържествуват и завладяват световното телевизионно пространство.
Честта да се нарече баща на модерната телевизия се пада на д-р Владимир Козма Зворикин, който като отличен студент по физика в Петербургския технологичен институт е избран от проф. Борис Розинг през 1911 г. да му асистира в лабораторните експерименти за усъвършенстването на електроннолъчевата телевизия и целият му по-нататъшен живот е просто олицетворение на изобретяването и усъвършенстването на иконоскопа (предавателната тръба за телевизионната камера), на кинескопа (електроннолъчевата тръба за телевизионната приемателна апаратура) и на изцяло електронната телевизионна система.