Над 25 хил. са напуснали България за година. Цел №1 е Германия

Сподели новината:
Над 25 хил. са напуснали България за година. Цел №1 е Германия
България

България продължава да се топи. Тъжно, но факт, превърнал се в тенденция. Отрицателният естествен прираст и емиграцията вървят ръка за ръка.

През 2021 г. 26 755 души са променили своя настоящ адрес от страната в чужбина, като 48.4% от тях са мъже. Всеки втори емигрант (50.6%) е на възраст 20 – 39 години. Най-младите емигранти (под 20 години) са 15.6%, а тези на 60 и повече навършени години – 9.8% от всички емигранти. Това показват данните на Националния статистически институт.

Като прибавим към това, че нито една област не може да се похвали с положителен естествен прираст…картинката става още по-мрачна. Това е и тук теглим чертата. Населението е намаляло със 77 611 души. Или в България живеят 6 838 937.

Най-предпочитани от нашите емигранти дестинации са Германия (23.9%), Обединеното кралство (17.4%) и Испания (13.0%).

Ad