От утре, 14 ноември, магазините за хранителни стоки организират работата си, като не допускат лица под 65-годишна възраст в съответните обекти в часовете между 13.30 и 16.30 ч. В посочените часове се допускат само лица на и над 65-годишна възраст, съобщи Здравното министерство на сайта си.
Аптеките организират работата си, като не допускат лица под 65-годишна възраст в съответните обекти в часовете между 8.00 и 10.00 ч. и 13.30 и 16.30 ч. В посочените часове се допускат само лица на и над 65-годишна възраст.
Това нарежда министърът на здравеопазването с издадена днес Заповед № РД-01-655/13.11.2020 г. Заповедта влиза в сила от утре, 14 ноември.
В извънреден брифинг преди малко проф. Костадин Ангелов уточни важната подробност, че хората над 65 години имат право да посещават търговски обекти и аптеки и през останалото време, просто това не е препоръчително.



