Радев свиква парламента на 19 октомври

Сподели новината:
Радев свиква парламента на 19 октомври
България

Президентът Румен Радев свиква на първо заседание новоизбраното 48-о Народно събрание на 19 октомври 2022 г. от 9.00 часа. Държавният глава подписа указа днес - съобщава NOVA.

Депутати от седем политически партии ще пристъпят прага на парламента. Свои представители ще имат от ГЕРБ-СДС, „Продължаваме Промяната”, ДПС, „Възраждане”, БСП, „Демократична България” и „Български възход”.

Най-много народни представители - 67, имат от ГЕРБ-СДС, следвани от ПП с 53. ДПС има 36 депутати, „Възраждане” - 27, БСП са с 25. „Демократична България” - 20, а „Български възход” са с 12.

Ad