Съобщение от "ВиК" - Сливен във връзка с разпространението на COVID 19

Сподели новината:
Съобщение от 'ВиК' - Сливен във връзка с разпространението на COVID 19
Сливен

С цел ограничаване разпространението на COVID–19 (по-известен като коронавирус) на територията на дружеството, временно се променя дейността на „Водоснабдяване и канализация – Сливен” ООД, както следва:

- Преустановява се обхода на инкасатори по домовете за визуално отчитане на всички измервателни устройства - водомери. Потребеното количество вода ще се определя по реда на чл. 35, ал. 2 от Наредба № 4 - на база средно месечна консумация от предходен период.

- Потребителите могат да подават данни съгласно определените възможности по чл. 39, ал. 2 от Наредба № 4, където е регламентиран начина на отчитане, вкл. и самоотчет. Самоотчетът може да бъде:

• По телефона на инкасатора – побликуван в сайта на дружеството;

• По електронен път – чрез сайта на ВиК-оператора;

• Снимка на водомера - чрез Viber и други мобилни приложения;

• Чрез SMS;

• Чрез електронна поща - [email protected], [email protected]

- Преустановява се провеждането на приемен ден на управителя на „Водоснабдяване и канализация – Сливен” ООД.

- Преустановява се провеждането на съвместни комисии за установяване на причините от констатирани разлики между показанията на общ водомер и сбора от показанията на индивидуалните водомери по реда на чл.32 от Наредба № 4.

Предвидените мерки ще бъдат в сила до отпадане на опасността от разпространението на коронавируса.

Ad