В Сливен наблюдават 35 души за симптоми на коронавирус

Сподели новината:
В Сливен наблюдават 35 души за симптоми на коронавирус
Сливен

РЗИ - Сливен наблюдава 35 души за симптоми на коронавирус, след завръщането им от Китай и Италия.

Това съобщи д-р Даниела Калева, директор на Дирекция „Надзор на заразните заболявания.“

До момента никой от тях не е показал симптоматика на заболяването, за да се наложи хоспитализация.

Днес един от хората, прибрали се от Китай, излиза от карантина, каза д-р Калева.

По повод разпространението на грип тип Б, тя съобщи, че се наблюдава повишение на острите респираторни заболявания.

"Леко покачване се наблюдава. То все още не е в стойности, които да предизвикат обявяване на повторна грипна епидемия или вземането на други мерки, разпоредени с методичното указание за грип и остри респираторни заболявания.

Д-р Калева каза още, че разпространението на хепатит тип А не е овладяно, но в село Градец, където са регистрирани най-много случаи, след поставяне на ваксини на децата е отбелязан спад на новорегистрираните случаи.

"В Градец вече случаите са единични".

През април предстои поставянето на втората доза от ваксината.

Ad