Задържаха 43 - годишен от Сливен, откраднал нови автомобилни гуми на стойност 2000 лв.

Сподели новината:
Задържан
Сливен

Извършител на кражба за 2000 лева е задържан при операция по битовата престъпност.

Екипи на участък „Надежда“ към РУ-Сливен са извършили множество проверки на търговски обекти, заложни къщи, части домове в хода на операция по противодействие на престъпленията срещу собствеността и личността.

Акцията е осъществена на 22 ноември на територията на квартал „Надежда“ и индустриалната част на град Сливен.

По време на операцията е получен сигнал за кражба на 8 броя нови автомобилни гуми, собственост на сливенска фирма. Нанесената щета е на стойност 2000 лева. Престъплението е извършена в периода от 1 до 22 ноември.

Проведени са незабавни издирвателни действия, при които е установен и задържан извършителят на деянието. Той е мъж на 43 години от град Сливен. Направил е самопризнания и е предал откраднатите вещи.

По случая е образувано досъдебно производство.

Ad